Wydarzenia

• W dniu 27 kwietnia 2019 reprezentacja dzieci z PSS w strojach krakowskich wzięła udział w obchodach urodzin Williama Shakespeare. Dzieci wraz z Panem Ambasadorem RP Arkadym Rzegockim i jego małżonką uczestniczyły w paradzie, która zakończyła się złożeniem kwiatów u grobu angielskiego wieszcza w Holy Trinity Church.
  • W dniu 16 września 2019 w PSS w Rugby odbył się konkurs recytatorski  pod tytułem „Wiosna” z udziałem uczniów z naszej szkoły jak również z PSS z Banbury i Rugby. Naszą szkołę reprezentowali: Bianka Pawłowska (1 miejsce), Agata Pawłowska (3 miejsce), Lena Szadkowska, Sergiusz Szadkowski oraz Jurek Pawłowski (1miejsce).
  • PSS w Stratford-upon-Avon ma swojego patrona. Jest nim wielki polski pisarz, Jan Brzechwa. Szkoła posiada też własne godło szkolne zaprojektowane wspólnie przez  dwie nasze uczennice Biankę i Agatkę Pawłowskie.
  • 10 listopada 2018 roku odbyła się akademia z okazji uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przygotowali z tej okazji przedstawienie, na które zaprosili nie tylko rodziców, ale całą polską społeczność ze Stratford-upon-Avon.
  • 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wszystkie szkoły w Polsce i za granicą włączyły się do tej akcji i przed godziną 12.00 nasi uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali Hymn Narodowy.

IMG_20181128_145201

• 7 lipca gościliśmy w naszej szkole pisarkę Agę Szczepańską, autorkę popularnej serii książek dla dzieci Patka i Pepe. Pani Aga przeprowadziła z dziećmi warsztaty literackie, po których nastąpiła krótka prezentacja.